بازنمایی سبک زندگی در سریال مناسبتی ماه رمضان 1389 «سبک زندگی سنتی یا مدرن؟»

پیام:
چکیده:

در عصر جدید، که به واقع دوران پس از نظام های سنتی است، مفهوم «شیوه زندگی» معنای خاصی به خود می گیرد. هر چه نفوذ و کشش سنت کمتر می شود و هر چه زندگی روزمره بیشتر بر حسب تاثیرات متقابل عوامل محلی و جهانی بازسازی می شود، افراد بیشتر ناچار می شوند که شیوه زندگی خود را از میان گزینه های مختلف انتخاب کنند.
هدف این مقاله، شناسایی نوع سبک زندگی ارائه شده در سریال جراحت با توجه به دو نوع الگوی فرهنگی سنتی و مدرن، می باشد. جهت نیل به این هدف، از روش تحلیل محتوا و از تکنیک پرسشنامه معکوس استفاده شد. لازم به ذکر است که تمامی 27 قسمت سریال جراحت به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که در سریال مورد مطالعه به ارائه الگوهای سنتی و معنوی بیش از الگوهای مدرن و مادی پرداخته شده است.

زبان:
فارسی
صفحه:
53
لینک کوتاه:
magiran.com/p1325924 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.