بررسی تحولات تکنولوژی ماشین آلات چاپ، از ابتدا تا عصر دیجیتال

پیام:
چکیده:
صنعت چاپ تحولات پیشرفته ای را در جهان ایجاد کرده است؛ به طوری که می توان گفت امروزه در همه ی نقاط جهان، شاهد تکنولوژی های چاپی هستیم که می توان به پیشرفت هایی در تجهیزات مرتبط با آن اشاره کرد، مانند سیستم حروف چینی، ترام دهی مستقیم، اسکنرهای الکترونیکی، دستگاه های اتوماتیک ظهور فیلم و لوحه های چاپ، فتوپلیمرهای جدید برای لوحه های چاپ افست و برجسته، ماشین های حکاکی الکترومکانیک برای سیلندرهای گراوری و ماشین های چاپی که یک کتاب کامل با یک بار گذر از میان آن چاپ می شود؛ در نتیجه، به دلیل اهمیت این موضوع، این پژوهش در جهت آشنایی با مقوله ی چاپ نوشته شده است. با علم به اینکه چاپ در روند تکاملی خود در طول سال های بسیار، با تلاش و پیگیری مستمر دانشمندان به شیوه های نوینی دست یافته است و برای دستیابی به اطلاعات مفید و مندرج در آن، اسناد و مدارک بسیاری بررسی شده است.
زبان:
فارسی
در صفحه:
9
لینک کوتاه:
magiran.com/p1363198 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.