پارچه پلی استر/کتان تجارتی (دامور): ماده سنتزی جدید برای هرنیوپلاستی در نشخوارکنندگان

پیام:
چکیده:
هدف از این کار مطالعه امکان استفاده از یک پارچه پلی استر/کتان تجارتی برای ترمیم فتق های بزرگ نافی و شکمی در گوساله ها و نشخوارکنندگان کوچک بود. 24 حیوان (16 گوساله، 3 بوفالو، 4 گوسفند و 1 بز) با فتق های نافی یا شکمی وارد این مطالعه شدند. قطر حلقه فتق از 12 تا 25 سانتیمتر متغیر بود. از تکنیک زیر لایه ای برای ثابت نمودن ماده مصنوعی استفاده شد که زیر پریتونئوم احشایی بعد از امنتوپکسی قرار داده و به بافت گیرنده با الگوی غیر ممتد روی هم افتاده با استفاده از نخ بخیه تک رشته ای پلی پروپیلن محکم گردید. بعد از یک سال پیگیری، ترمیم نرمال بدون عارضه در 19 حیوان (79/82%) تایید شد. عفونت زخم و تاخیر در ترمیم در 3 حیوان (12/5%) گزارش شد و باز شدن زخم و فتق مجدد در 2 مورد (8/3%) مشاهده گردید. در نتیجه، نتایج ما پیشنهاد نمودند که پارچه پلی استر/کتان تجارتی (دامور) یک جایگزین مقرون به صرفه جدید برای مش های متداول مورد استفاده را جهت هرنیوپلاستی فتق های بزرگ همراه با عوارض و عود نسبتا کم در گوساله ها و نشخوارکنندگان کوچک ارائه می دهد.
زبان:
انگلیسی
صفحات:
105 -109
لینک کوتاه:
magiran.com/p1393708 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!