سنتز و شناسایی خصوصیات نانوذرات آهن با پوشش طلا و کاربرد آن در اتصال به آنتی بادی

پیام:
چکیده:
مقدمه
فرم پوسته – لایه نانوذرات مگنتیک با پوشش طلا از انواع نانوذراتی می باشند که به دلیل کاربرد وسیع و ویژگی های خاصشان، توجه زیادی را به خود معطوف داشته اند.
روش ها
در این مطالعه، نانوذرات اکسید آهن (Fe3O4) با میانگین سایز nm 10 از روش هم رسوبی و با استفاده از آمونیاک سنتز گردیدند. در مرحله بعد، در حضور ترکیبات فوق،Au3+ توسط سیترات سدیم احیا می گردد و روی آنها می نشیند. سایز تقریبی نانوذرات اکسید آهن- طلای (Fe3O4 / Au NPs) تولیدی کمتر از nm 25 برآورد گردیدند. صحت سنتز نانوذرات اکسید آهن و پوشش دهی آن با طلا توسط تکنیک های متفاوتی مورد ارزیابی قرار گرفت. ساختار پوششی طلا و هسته اکسیدآهن توسط میکروسکوپ الکترونی گذاره (TEM)، اسپکتروسکوپی با طیف مرئی و مادون قرمز (UV-Vis)، پراکنش اشعه ایکس (XRD) و انتقال فوریه فروسرخ (FTIR) مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان دادند که نانوذرات تجمع پیدا نمی کنند، یکدستند و دارای رنج سایزی محدودی می باشند.
یافته ها
نانوذرات اکسید آهن – طلا از خود پیک رزونانس پلاسمونی در محدوده nm 600-500 و به خصوص درnm 550 نشان می دهند. بعلاوه، اتصال آنتی بادی به اکسید آهن - طلا مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده شد که آنتی بادی قابلیت اتصال به نانوذرات را در یک مرحله دارا می باشد.
نتیجه گیری
اتصال آنتی بادی به نانوذرات یک روش مفید و کاربردی در زمینه های تشخیص و درمان می باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
129
لینک کوتاه:
magiran.com/p1423744 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.