تکنولوژی های پزشکی از راه دور و اثر بخشی آنها، مطالعه مروری

پیام:
چکیده:
پزشکی از راه دور به معنای تبادل اطلاعات پزشکی از طریق فناوری های اطلاعات و ارتباطات می باشد که امکان دسترسی به سرویس های پزشکی در خانه ی بیماران را فراهم می آورد. این سرویس برای افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند و یا افرادی که دارای بیماری های مزمن بوده و نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارند به راحتی در دسترس قرار دارد. در حال حاضر پزشکی از راه دور به یک روش موثر به منظور ارائه خدمات درمانی، مراقبت های سلامت و آموزش حیطه های سلامت تبدیل شده است و در کشور های مختلف پیاده سازی های گوناگونی در قالب پرستاری، مراقبت های دارویی، جراحی، مشاوره ژنتیک، توانبخشی، مراقبت خانگی، درمان آسیب دیدگی قلب شناسی، روان شناسی، رادیولوژی، پاتولوژی و درماتولوژی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی و چشم پزشکی از راه دور داشته است. در این مقاله برخی از پیاده سازی های پزشکی از راه دور در حیطه های مختلف در سال های اخیر معرفی شده و میزان اثر بخشی آن ها در جلو گیری از مرگ و میر، درمان بیماری ها و کاهش هزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.
زبان:
فارسی
صفحات:
1 -8
لینک کوتاه:
magiran.com/p1429638 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.