رخداد همزمان و مادرزادی لیپومای منتشر صورت و میکسومای منتشر زبان در یک راس گوساله هلشتاین

پیام:
چکیده:

یک راس گوساله نر یک روزه، نژاد هلشتاین با یک توده زیر جلدی قابل ملامسه در سمت راست صورت که از ناحیه بناگوشی تا حدقه چشم گسترده شده بود و نیز یک توده بزرگ با قوام نرم بر روی زبان که هیچ نشانی از ادم و یا التهاب نداشت، به کلینیک ارجاع داده شد. از لحاظ بزرگ بینی، سطح مقطع توده زبانی، لوبوله، با ظاهری موکوئیدی و صورتی رنگ و قوام ژلاتینی به نظر می رسید. ارزیابی هیستوپاتولوژیکی، لیپوم منتشر زیر جلدی و میکسوم منتشر زیر زبانی را با ویژگی سلولاریته اندک و ماده زمینه فراوان بازوفیلیک موسینی تایید کرد. در این گزارش یافته های بالینی و جزئیات هیستوپاتولوژیکی میکسوم مادرزادی منتشر در یک گوساله تازه متولد شده توصیف شده است و رخداد همزمان آن با لیپوم منتشر صورت گزارش می شود.

زبان:
انگلیسی
صفحات:
306 -309
لینک کوتاه:
magiran.com/p1442858 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.