بررسی روش های متداول اصلاح سطح نانوسیلیکا با رویکرد گنجایشی در پلی یورتان

پیام:
چکیده:
یکی از روش های بهبود خواص مکانیکی، حرارتی و رئولوژی نانوکامپوزیت های پلی یورتان- سیلیکا، عملیات اصلاح سطح نانوذرات سیلیکا و گنجاندن نانوذرات اصلاح شده در ماتریس پلی یورتان می باشد. این عملیات به دو صورت فیزیکی و شیمیایی انجام می گیرد. اصلاح فیزیکی براساس برهمکنش های فیزیکی بین سیلیکا و عامل اصلاح کننده و با استفاده از مواد سطح فعال یا درشت مولکول های جذب سطحی شده انجام می شود. اصلاح شیمیایی نیز بر اساس برهمکنش های شیمیایی و با استفاده از پیوندزنی به زنجیرهای پلیمری یا با عوامل اصلاح کننده مختلف بر پایه سیلیسیم، بور، تیتانیم، آلومینیوم و غیره صورت می گیرد که در این بین معمولا پیوند دهنده های سیلانی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند. به منظور بررسی میزان اصلاح سطح نانوذرات سیلیکا، روش های مختلفی نظیر اندازه گیری مقدار گرمای غوطه وری سطح سیلیکا در آب و بنزن، اسپکتروسکوپی مادون قرمز به کار برده می شوند. در این مقاله روش های اصلاح سطح سیلیکا با رویکرد گنجایشی در پلی یورتان و همچنین تاثیر عوامل اصلاح کننده مختلف بر خواص حرارتی، مورفولوژی و آبگریزی بررسی می شوند.
زبان:
فارسی
صفحات:
60 -71
لینک کوتاه:
magiran.com/p1444836 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.