Tele E.C.G: کاربردها، زیرساخت ها و ضرورت استفاده

چکیده:
مقدمه
با توجه به مرگ و میر بالای ناشی از امراض قلبی در دهه های اخیر فناوری های زیادی در جهت مقابله با آن ایجاد شده است. یکی از این فناوری ها Tele E.C.G می باشد که در مناطق صعب العبور و دورافتاده بسیار پرکاربرد است. با توجه به جمعیت روستایی قابل توجه در کشور هدف از این مطالعه شناسایی و تبیین کاربردها و زیرساخت های مورد نیاز Tele E.C.G و ضرورت استفاده از آن بوده است.
روش
مطالعه حاضر به روش مروری و کتابخانه ای با جستجو در پایگاه های اطلاعاتی معتبر در مقالات منتشر شده در سال های 2005 تا 2015 میلادی انجام شد.
نتایج
یافته های مطالعه حاضر نشان دهد که استفاده از دستگاه Tele E.C.G بسیار ساده است و منابع و زیرساخت های زیادی نیاز ندارد. در مناطق روستایی بسیار پرکاربرد است و از لحاظ مالی نیز بسیار کم هزینه می باشد.
نتیجه گیری
با توجه به گستره جغرافیایی وسیع و جمعیت روستایی قابل توجه در ایران استفاده از Tele E.C.G می تواند در مدیریت بیماران قلبی مناطق دورافتاده موثر باشد و میزان مرگ و میر ناشی از امراض قلبی را کاهش دهد.
زبان:
فارسی
صفحات:
257 -265
لینک کوتاه:
magiran.com/p1530208 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.