مطالعه تجزیه میکروبی ماده رنگزای ایندیگوکارمین توسط باکتری گرم منفی اسینتوباکتر لووفی

پیام:
چکیده:
مواد رنگزای مصنوعی در صنایع به ویژه صنایع نساجی کاربرد دارند. در حدود 10 تا 15 درصد مواد رنگزای مصنوعی مورد استفاده، طی انجام فرآیند رنگرزی هدر رفته و به عنوان آلاینده ای مضر و سمی وارد فاضلاب های صنایع می شود. این مواد رنگزا علاوه بر اینکه تهدیدی برای منابع آبی، خاک و اتمسفر هستند، باعث بروز مشکلات جدی برای موجودات زنده در اکوسیستم و به ویژه انسان می گردند. بنابراین حذف این رنگزا ها از محیط زیست ضروری به نظر می رسد. روش های مختلف فیزیکی و شیمیایی برای تجزیه رنگزاهای موجود در پساب های نساجی وجود دارد اما از نظر اقتصادی پرهزینه هستند. از روش تجزیه زیستی به عنوان روش جایگزین و مطمئن درسال های اخیر استفاده گردید، زیرا روش های تجزیه زیستی ارزان، بی خطر و دوستدار محیط زیست هستند. در این روش ها از میکروب ها به ویژه باکتری ها جهت حذف ماده رنگزا استفاده می شود. در این مطالعه از باکتری اسینتوباکتر لووفی استفاده گردید، رنگ زدایی بوسیله این باکتری در سیستمی که شامل محیط کشت و رنگ است مورد بررسی قرار گرفت. عوامل بهینه سازی رنگ زدایی ایندیگوکارمین شامل زمان، غلظت اولیه ماده رنگزا، pH و دما بررسی گردید. بررسی نتایج نشان داد، در زمان 54 ساعت، دمای 50 درجه سانتی گراد و غلظت 150 میلی گرم در لیتر و 9 pH= بیشینه رنگ زدایی که برابر 99.02 درصد است صورت گرفت.
زبان:
فارسی
صفحه:
65
لینک کوتاه:
magiran.com/p1558533 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.