وضعیت میاستنی گراو در استان کرمان در طی سالهای 1387 لغایت 1389

چکیده:
پیش گفتار: بیماری میاستنی گراو یک بیماری مزمن و اتوایمون است که انتقال عصبی عضلانی را مختل و باعث ضعف عضلانی می شود. این بیماری در تمام نژادها گزارش شده است، ولی اختلاف در شیوع آن هنوز روشن نیست. هدف این مطالعه تعیین میزان بروز این بیماری و سایر بیماری های همراه آن در استان کرمان است.
روش
تمام بیماران تشخیص داده شده در استان کرمان (مراجعین به بخش مغز و اعصاب مرکز پزشکی شفا که در آن زمان(1389-1387) تمام بیماران به متخصصین این مرکز مراجعه می کردند) مورد بررسی قرار گرفتند.
نتایج
میزان بروز در این مطالعه 6/5 نفر در یک میلیون جمعیت است، و در زنان دوبرابر مردان است. در شهرهای با میانگین درجه حرارت پائین تر این نسبت بیشتر است. در 9% موارد همراه اختلال فعالیت تیروئید و در 5/4% موارد همراه سیستمیک لوپوس اریتماتو بود. در 45% موارد غده تیموس غیر طبیعی که 16% تیموما و 29% هیپرپلازی بود. استنتاج: میزان بروز سالیانه میاستنی گراو در استان کرمان 5-10 نفر در میلیون است که در مناطق سردسیر بیشتر است و در زنان دو برابر مردان دیده می شود.
زبان:
فارسی
صفحه:
62
لینک کوتاه:
magiran.com/p1569597 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.