ارائه یک مدل تحلیل رفتار مرورگری برای تشخیص روبات های وب مخرب در حملات منع خدمت توزیعی

پیام:
چکیده:
حملات منع خدمت توزیعی، یکی از مهم ترین تهدیدات دنیای تجارت الکترونیکی بوده و هدف اصلی آن جلوگیری از دسترسی کاربران به سایت ها و منابع اینترنتی از طریق مصرف بیش از حد منابع است. در این حملات، مولفه امنیتی دسترس پذیری، هدف تهاجم قرار می گیرد. یکی از روش های نیل به این هدف، به کارگیری روبات های وب است که حمله گران با استفاده از این روبات های مخرب، حملات منع خدمت در لایه کاربرد را طراحی و اجرا می نمایند. برای تشخیص این گونه روبات های مخرب از سایر روبات های غیرمخرب، از روش های گوناگونی استفاده شده است. یکی از روش هایی که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته، یادگیری ماشین و داده کاوی است. محور اصلی این روش ها، استخراج و انتخاب خصیصه های مناسب جلسات وب از داده های ثبت رویداد و به کارگیری الگوریتم های داده کاوی است. این تحقیق سعی دارد تا با توجه به پویایی و سفارشی بودن طراحی و اجرای حملات منع خدمت توزیعی برای هر سایت، یک ساز وکار دفاعی پویا با قابلیت سفارشی سازی برای تشخیص روبات های وب مخرب مشارکت کننده در حملات، با استفاده از تحلیل رفتار مرورگری آن ها ارائه دهد. در این مطالعه، ضمن بهینه سازی روش های قبلی تعیین جلسات وب، استخراج مجموعه خصیصه ها براساس ویژگی های حملات دی داس انجام گرفت. همچنین پالایش خصیصه های استخراجی و انتخاب مجموعه خصیصه های کارا، باعث کاهش زمان ساخت مدل گردید و در نتیجه، دو درصد افزایش کارایی در مقایسه با بهترین تحقیق مشابه به دست آمد.
زبان:
فارسی
صفحه:
1
لینک کوتاه:
magiran.com/p1573325 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.