ON THE EDGE COVER POLYNOMIAL OF CERTAIN GRAPHS
Abstract:
Let $G$ be a simple graph of order $n$ and size $m$. The edge covering of $G$ is a set of edges such that every vertex of $G$ is incident to at least one edge of the set. The edge cover polynomial of $G$ is the polynomial $E(G,x)=sum_{i=rho(G)}^{m} e(G,i) x^{i}$, where $e(G,i)$ is the number of edge coverings of $G$ of size $i$, and $rho(G)$ is the edge covering number of $G$. In this paper we study the edge cover polynomials of cubic graphs of order $10$. We show that all cubic graphs of order $10$ (especially the Petersen graph) are determined uniquely by their edge cover polynomials.
Language:
English
Published:
Journal of Algebraic Systems, Volume:2 Issue: 2, 2016
Pages:
97 - 108
magiran.com/p1595237  
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.