معرفی روش های مختلف محاسبه عدد روانی با استفاده از آزمایش خزش دینامیکی

پیام:
چکیده:
آزمایش عدد روانی، یکی از سه آزمایشی است که از میان 24 آزمایش توسط تیم تحقیقاتی پروژه 19-9 کمیته تحقیقات حمل و نقلی ایالات متحده در ارتباط با تغییر شکل های دایمی، برای بررسی بیشتر انتخاب شده است. دو آزمایش دیگر، آزمایش های زمان روانی و مدول دینامیکی می باشند. در راهنمای طراحی روسازی به روش مکانیستیک- تجربی، یک رابطه تجربی بین کرنش الاستیک و کرنش پلاستیک می باشد اما مدول دینامیکی قادر به تفاوت گذاشتن بین مخلوط های با مقاومت بالا در برابر تغییر شکل های دایمی و مخلوط های آسفالتی با مقاومت پایین نمی باشد در نتیجه این نگرانی وجود دارد که مدل انتخاب شده در راهنمای طراحی مکانیستیک - تجربی، نتواند عملکرد واقعی مخلوط آسفالتی را پیش بینی کند اما در عوض رتبه بندی مخلوط های آسفالتی بر اساس عدد روانی با آنچه در واقعیت اتفاق می افتد همخوانی دارد. تا کنون روش های متعددی برای محاسبه عدد روانی پیشنهاد شده است که در این تحقیق این روش ها مرور شده و مزایا و معایب آنها بیان شده است.
زبان:
فارسی
صفحه:
157
لینک کوتاه:
magiran.com/p1609982 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.