دانش ستاره بینی مالی و کارکردهای آن در تحلیل بازار

چکیده:
هرچند دانش ستاره بینی مالی مدتهاست که جایگاه خود را به عنوان یکی از زیر مجموعه های تحلیل تکنیکال در دنیا تثبیت نموده است اما این دانش در بین تحلیل گران و پژوهشگران بازارهای مالی ایران همچنان ناشناخته است . دیدگاه همراه با شک و تردید به این مقوله از یک سو لازمه ی پژوهش و آزمون آنست اما از سوی دیگر کمبود منابع و ناشناخته بودن ابزارهای آن باعث خواهد شد تا روند توسعه و سرعت بررسی آن کاهش یابد .
در این پژوهش ضمن بررسی مفاهیم اولیه در ستاره بینی مالی ، نگاهی خواهیم داشت به برخی از منابع این حوزه شامل کتاب ها ، مقالات و نرم افزارهای توسعه یافته در این خصوص ، تا بتوانیم ضمن تعریف جایگاه آن در بین ابزارهای موجود ، گامی در جهت معرفی این دانش در حوزه ی تحلیگری مالی برداریم . نتایج این پژوهش حاکی از کارکردهای دانش ستاره بینی مالی در تحلیل بازار سرمایه بوده و علاوه بر آن نشان می دهد که این دانش امکان درک چرخه های معاملات و به تبع، انتخاب سبد سرمایه گذاری مناسب را نیز فراهم می سازد.
زبان:
فارسی
صفحات:
277 -296
لینک کوتاه:
magiran.com/p1612496 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!