الگوریتم جدید انتخاب حالت داخل فریمی سریع در استاندارد کدگذاری ویدیویی H.264/AVC

نویسنده:
چکیده:
با افزایش روزافزون ارتباطات ویدیویی در دستگاه های قابل حمل و کاربردی، طراحی کدکننده ها با کمترین میزان پیچیدگی موردنیاز است. استاندارد H.264/AVCجدیدترین استاندارد کدگذاری ویدیو است که با همکاری گروه های مطالعاتی ITU-T و ISO/IEC با تشکیل یک گروه شناخته شده به نام تیم ویدئو مشترک (JVT) در سال 2003 معرفی شد.JVT با اضافه نمودن ویژگی هایی، کارایی فشرده سازی بالاتری را با کاهش نرخ بیت به میزان 50% و کیفیت ویدیوی یکسان در مقایسه با استانداردهای کدگذاری قبلی(MPEG-4 و H.263 )ارائه نموده است. اما این استاندارد با بکارگیری چندین تکنیک کدگذاری قدرتمند، پیچیدگی کدگذار را بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. هدف از این رساله اجرای الگوریتمی برای کاهش پیچیدگی محاسباتی کدگذار بوده و در طرح پیشنهادی از ماسک های جهت دار ساده و حالت بلوک های همسایه به منظور انتخاب سریع حالت در پیش بینی به روش داخل فریمی در بلوک های 4*4 استفاده می گردد. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که روش پیشنهادی زمان کدگذاری را ماکزیمم 29% درصد کاهش می دهد در حالی که تاثیر ناچیزی در کیفیت تصویر و میزان PSNR دارد.
زبان:
فارسی
صفحات:
15 -24
لینک کوتاه:
magiran.com/p1624599 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.