یک روش کاربردی برای رتبه بندی و انتخاب سبد پروژه ها بر مبنای ارزیابی کیفی ریسک

نویسنده:
چکیده:
انجام دادن پروژه ها راهی اساسی برای اجرای راهبردهای سازمانی، به ویژه در سازمان های پروژه محور است. در این گونه سازمان ها، تصمیم گیرندگان همواره با مسئله انتخاب سبد پروژه ها روبه رو هستند و البته تمایل دارند با توجه به درجه ریسک پذیری خود، منابع محدود سازمان را به سمت پروژه هایی هدایت کنند که کمترین تهدید و بیشترین فرصت را داشته باشند. پژوهش حاضر روشی جدید را برای رتبه بندی و انتخاب سبد پروژه ها با توجه به گرایش ریسک تصمیم گیرندگان ارائه می دهد. در این روش، به دلیل سهولت کاربرد، قضاوت خبرگان در قالب تخمین های کیفی ارائه می شود. همچنین، روش پیشنهادی شامل روش ویژه ای برای محاسبه سطح ریسک کل است که در آن از مشکلات محاسباتی روش های سنتی اجتناب می شود. در انتهای پژوهش، کاربرد روش پیشنهادی در نمونه واقعی مربوط به صنعت سازه های فولادی تحلیل می شود.
زبان:
فارسی
صفحات:
133 -145
لینک کوتاه:
magiran.com/p1628907 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.