سیستیک هیگروما در نوزادان ~~، بررسی مقالات و معرفی یک مورد

پیام:
چکیده:
سیستیک هیگروما که منشا ‍ء آن از جوانه های لنفاتیک است، ترکیبی از کیست های متعدد با ماهیت خوش خیم می باشد. میزان بروز این بیماری یک در شصت هزار تولد زنده تخمین زده می شود. 75 درصد موارد در گردن و20 درصد زیر بغل دیده می شود. ناهنجاری های کروموزومی در 60 درصد موارد وجود دارد. سیستیک هیگروما معمولا ساختمان های عصبی عروقی مجاور راهم در برمی گیرد. وخیم ترین عارضه آن انسداد راه های هوائی است، عفونت و خونریزی در درجات بعدی قرار دارند. درمان انتخابی آن برداشت کامل توسط جراحی می باشد. بیمار مورد نظر نوزاد پسر 3 روزه ای با وزن 3 کیلوگرم بود که به علت توده بزرگ بدون حدود مشخص در دو طرف گردن و دیسترس تنفسی شدید در بخش نوزادان بیمارستان بعثت بستری شد. بیمار به صورت اور ژانس تحت عمل جراحی قرار گرفت و کیست برداشته شد. پس از عمل نوزاد به مدت 4 روز تحت ونتیلاتور قرار داشت. به دلیل عود کیست، بیمار به بخش جراحی ارجاع، و باقیمانده سیستیک هیگروما در 6 هفتگی جراحی و خارج شد.
زبان:
فارسی
صفحات:
1005 -1010
لینک کوتاه:
magiran.com/p1641783 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!