گزارش جدید خانواده ی (Oribellidae (Acari: Oribatida از ایران

چکیده:
طی مطالعه ی فونستیک کنه های اریباتید (Acari: Oribatida) خاک پای درختان ممرز،(Carpinus betulus L. (Betulaceae روستای گرمناب در جنگل های ارسباران، شمال شرق استان آذربایجان شرقی، ایران، در اواسط مرداد 1392، (گونه ی Pantelozetes (P.) paolii (Oudemans، 1913 از خانواده یOribellidae Kunst، 1971 جمع آوری و شناسایی گردید که این اولین گزارش از کنه های این خانواده برای فون کنه های ایران می باشد. در این گونه پرودورسوم دارای کوستولای باریک، بلند، ناپیوسته و کمی همگرا است که موهای لاملایی در انتهای خطوط کوستولایی واقع شده اند، سنسیلوس شانه وش یک طرفه با پنج تا شش انشعاب نسبتا بلند و پاها تک ناخنه می باشند. به علاوه در این مطالعه، کلیدی برای شناسایی تمامی گونه های توصیف شده از زیرجنس Pantelozetes (Pantelozetes) Grandjean، 1953 در دنیا شاملP. (P.) unitjumenienesis Ermilov، Salavatulin & Tolstikov، 2015، P. (P.) bayartogtokhi Ermilov، Salavatulin & Tolstikov، 2015، P. (P.) berlesei Fujikawa، 1979 ، P. (P.) tianchanicus Rakhimbajeva، 1995، P. (P.) paolii (Oudemans، 1913) و P. (P.) serratus Wang & Cui، 1996 ارائه شده است.
زبان:
فارسی
صفحات:
73 -76
لینک کوتاه:
magiran.com/p1642064 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.