نیاز بشر به دین از دیدگاه خواجه نصیرالدین طوسی

نویسنده:
پیام:
چکیده:
ضرورت دین و ایمان در عصر جدید یکی از مهم ترین مباحث زندگانی بشر است. خواجه نصیرالدین طوسی، از بزرگ ترین حکما و متکلمان شیعه در حدود هفت قرن پیش، این ضرورت را برای بشر احساس کرده و به تبیین زوایای مختلف آن پرداخته است. این نوشتار می کوشد با بهره گیری از منابع کلامی ، پس از تعریف دین و شخصیت شناسی خواجه نصیر، اثبات نیازمندی بشر به دین از دیدگاه آن بزرگوار را با روش کتابخانه ای و رویکردی تحلیلی توصیفی تبیین نماید. خواجه طوسی، با اثبات ضرورت نبوت، تبیین برهان حکما و قاعده لطف و با بررسی فواید بعثت انبیا، به اثبات نیاز بشر به دین پرداخته است.
زبان:
فارسی
صفحه:
7
لینک کوتاه:
magiran.com/p1728691 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.