مروری بر روش های ساخت نانو کره های توخالی کربنی جهت استفاده در پوشش های سطح

چکیده:
در این مقاله، مروری بر روش های ساخت میکرو/نانو ساختارهای توخالی کربنی بر مبنای به روزترین پژوهش های انجام شده در زمینه ساخت آن ها آورده شده است. در ابتدا، انواع نانو ساختارهای توخالی به صورت مختصر توضیح داده می شود و سپس روش های ساخت کره های توخالی کربنی بر مبنای چهار روش اصلی کلردارکردن کاربیدهای فلزی، استفاده از الگوهای سخت ، الگوهای نرم و خود الگویی به تفصیل تشریح می شود. در دو روش اول که از اصلی ترین روش های ساخت این نوع ساختارها می باشند، ابتدا مفاهیم پایه و سپس انواع الگوهای مورد استفاده به همراه پژوهش های انجام شده در زمینه ی ساخت میکرو/نانو ساختارهای توخالی کربنی با استفاده از این الگوها توضیح داده می شود. روش های الگوهای نرم و خود الگویی که از مهم ترین روش های ساخت ساختارهای توخالی بر پایه ترکیبات پلیمری، اکسید های فلزی و سیلیکایی می باشند، به دلیل انجام فرآیندهای جانبی از جمله هیدروترمال و کربن دارکردن در ساخت کره های توخالی کربنی که در دماهای بالا نیز صورت می پذیرد، قابل استفاده نبوده و تنها به صورت مختصر توضیح داده خواهند شد.
زبان:
فارسی
صفحات:
1 -16
لینک کوتاه:
magiran.com/p1740432 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.