الکترولیت ها در سلول های خورشیدی حساس به ماده رنگزا بخش دوم: الکترولیت های جامد

چکیده:
الکترولیت های جامد و نیمه جامد یک فناوری مورد توجه برای افزایش پایداری سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا هستند. الکترولیت های نیمه جامد به چهار طبقه پلیمرهای گرمانرم، پلیمرهای گرماسخت، کامپوزیت ها و مایع های یونی پلیمری تقسیم می شوند. الکترولیت های جامد شامل مواد انتقال دهنده بار یونی، مواد انتقال دهنده حفره معدنی و مواد انتقال دهنده حفره آلی است. بهینه سازی هریک از این مواد نیاز به تشریح و تعریف دقیق دارد. هدف از این مقاله ارائه معرفی و تشریح انواع الکترولیت های جامد شامل مواد، اجزاء و اتصال آن ها است. درنهایت مختصری درباره چشم اندازها و عملکرد الکترولیت های جامد بحث می شود.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحه:
77
لینک کوتاه:
magiran.com/p1785536 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.