ترمیم هرنی اینگوینال با استفاده از مش و مقایسه مسزان عود آن با روش ترمیم بافتی

چکیده:
فتق کشاله ران از بیماریهای شایع می باشد که روش های جراحی متعددی برای آن ذکر شده است. از مهمترین عوارض بعد از عمل، عود فتق می باشد که بر اساس تکنیک های مختلف میزان آن متفاوت است. در این مطالعه 60 بیمار مبتلا به هرنی اینگوینال مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی اهواز در سال های 1379-1376، بصورت تصادفی در دو گروه قرار گرفته و به صورت آینده نگر بررسی شدند. بیماران تحت عمل جراحی هرنیورافی با تکنیک باسینی و تکنیک استفاده از مش قرار گرفتند و مدت اکثر بیماران 3-6 ماه پیگیری شدند. در این مطالعه هرنی در مردان و در سمت راست و از نوع هرنی اینگوینال غیر مستقیم شایعتر بود و سن بین 80-50 سال داشتند. متوسط زمان پیگیری در هر دو گروه حدود 17 ماه بوده است و در نهایت فقط در 2 بیمار از گروه ترمیم باسینی عود وجود داشت و عفونت زحم در هیچ کدام از بیماران دیده نشد.
ترمیم هرنی اینگوینال با مش روش مناسبی است که بدون آنکه میزان عوارض افزایش یابد میزان عود را کاهش می دهد و در کلیه موارد هرنی های اولیه و عود کرده قابل انجام می باشد و تکنیک پیشنهادی برای ترمیم هرنی اینگوینال می باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
10
لینک کوتاه:
magiran.com/p180250 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!