مروری بر فناوری های تبدیل انرژی امواج اقیانوس

چکیده:
برای مهندسان و دانشمندان بخش انرژی، بهره برداری از انرژی امواج اقیانوس از پرجاذبه ترین زمینه ها است. تاکنون، بسیاری روش ها به منظور بهره برداری از انرژی امواج بکارگرفته شده. البته به علت پیچیدگی های تکنولوژیکی و اقتصادی، استفاده از بخش عمده ای از این جاذبهای انرژی در شرایط واقعی اقیانوس دشوار است. کاربرد موثر و پایداری یک جاذب انرژی به قابلیت سازگاری آن با امواج بی قاعده ی فصلی، ظرفیت قرارگیری در مکان هایی که حداکثر استخراج انرژی را فراهم می کنند، و ارضای محدودیت های اقتصادی وابسته است. در این مقاله به مرور مبدل های جلویی انرژی می پردازیم که از بین تمام مراحل دیگر - مانند سیستم انتقال قدرت و تبدیل انرژی الکتریکی - در نخستین گام تبدیل انرژی امواج قرار دارند. با شناخت پیشرفت های اخیر این بخش، ایجاد مبدل انرژی موج به صورت اقتصادی و تجاری ممکن می شود. هدف این مقاله ی مروری ارائه اطلاعاتی درباره مبدل های جلویی انرژی در یک جاذب نقطه ای، و تاکید بر راهبردها و سوانحی است که می بایست در طراحی چنین دستگاه هایی مد نظر قرار گیرند تا توانایی بهره برداری از انرژی را بهبود بخشند. مهندسان می توانند با بهره گیری از این اطلاعات یک مبدل تکامل یافته از نوع جاذب نقطه ای برای انرژی امواج بسازند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
21 -37
لینک کوتاه:
magiran.com/p1836606 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!