فقاعی پرستون اثر آندرئا کمیلری

چکیده:
آندرئا کمیلری در ادبیات دهه های اخیر ایتالیا از نوادری است که چه از دید ناشران و چه از منظر خوانندگان توفیقی فراوان یافته است. از آثار این نویسنده تاکنون صدها هزار جلد به فروش رسیده و به زبان های گوناگون ترجمه شده است. هم چنین کمیلری در کسب جوایزی پرشمار کام یابی یافته است و افزون بر آن همایش های بسیاری در پیوند با آثار و سبک نگارش وی برپا شده است. یکی از آثار شناخته شده این نویسنده رمانی تاریخی با عنوان فقاعی پرستون است. گرچه این اثر پیش از مجموعه رمان های پلیسی کمیلری، که در آن ها نقش ثابت اول از آن بازرس مونت آلبانو است، نگاشته شده است، اما آن چه در گام نخست موجب شهرت کمیلری درمیان مخاطبانش شد همان رمان های پلیسی او بود. باید در نظر آورد که آثار تاریخی کمیلری پس از رمان های پلیسی وی میان مخاطبان نام برآورده اند. کمیلری نویسنده ای است که استادانه توجه خواننده را به خود جلب می کند و می داند چگونه کشش متن را تا واپسین سطر برجای دارد. فعالیت این نویسنده در زمینه های تئاتر، رادیو، و تلویزیون و ارتباطش با گونه های فراوان ادبی سبب ساز تجربه بی نظیر او در به کارگیری راه کارهای روایی شد. فقاعی پرستون از منظر زبان شناختی و روایی و هم چنین از حیث میزان شناختی که مخاطبان از کمیلری دارند نقطه عطفی در روند رمان نویسی وی است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
21 -36
لینک کوتاه:
magiran.com/p1840728 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!