بررسی و مطالعه نقد نوربرتو کاچالیا از رمان پیوندی اثر الساندرو مانتزونی

نویسنده:
چکیده:
در صد سال اخیر منتقدان و ادبای بی شماری در سراسر دنیا بر شاه کار الساندرو مانتزونی (Alessandro Manzoni)، رمان پیوندی (I Promessi Sposi)، نقد نوشته اند و از جنبه های گوناگونی آن را بررسی کرده اند، اما در همه این مطالعات بعضا مشهور در سطح جهان نویسندگان خط مشی خاصی را در ارائه خوانش خویش از اثر دنبال کرده اند. خوانش ارائه شده نوربرتو کاچالیا (Norberto Cacciaglia) از اهمیت خاصی برخوردار است، چراکه به تمام وجوه ذاتی و هنری رمان موردنظر پرداخته و در چند فصل ویژگی های ادبی، تاریخی، سیاسی، زبان شناسی، فرهنگی، و مذهبی رمان پیوندی را بررسی کرده است. باتوجه به این که الساندرو مانتزونی یکی از چهره های به نام و کلاسیک ادبیات رمانتیک دوره رستاخیز ایتالیاست و رمان پیوندی وی در همه دبیرستان ها و دانشگاه های ایتالیا، برحسب رشته، تدریس می شود و هم چنین در برنامه درسی «ادبیات قرن نوزده ایتالیا» در رشته زبان و ادبیات ایتالیایی دانشکده زبان های دانشگاه تهران قرار دارد، مطالعه نقد نوربرتو کاچالیا بر این اثر، باتوجه به جامعیت متنی و تمامیت معنایی و محتوایی آن، به دانشجویان توصیه می شود و هم چنین می تواند به منزله منبع درسی برای مطالعات تخصصی مانتزونی شناسی در دوره کارشناسی ارشد رشته ادبیات ایتالیایی در آینده در دانشگاه تهران تدریس شود.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
1 -19
لینک کوتاه:
magiran.com/p1840730 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!