کاربرد پوشش های سطح برای حفاظت از گنجینه های تاریخی فرهنگی

پیام:
چکیده:
هدف این مقاله بررسی کلیه روش های کاربردی بر پایه پوشش های سطح برای حفاظت از گنجینه ها و میراث فرهنگی می باشد. در این مقاله، در ابتدا ضرورت حفاظت از میراث فرهنگی بیان می شود و سپس انواع میراث فرهنگی شامل منسوجات، چرم، چوب، فلز، ابنیه سنگی معرفی می گردد و روش های کلی حفاظت از آنها بیان می شود. در مورد پوشش های مختلف مورد استفاده برای حفاظت از میراث فرهنگی، ویژگی های بسیار مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرند. از بین انواع پوشش ها، پوشش های آکریلیکی گرمانرم، پوشش های فلوئورینه، سیلانی و هیبریدی بهترین سامانه های پوششی محسوب می شوند که کاربردهای زیادی در محافظت از میراث فرهنگی پیدا کرده اند. همچنین، انواع پوشش های مقاوم در برابر شرایط بیرونی، سامانه ها ی ابرآب گریز و خودتمیزشونده، پوشش های ضدباکتری و ضد قلیا مناسب برای انواع ابنیه و اشیا فرهنگی معرفی می گردند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1 -14
لینک کوتاه:
magiran.com/p1844036 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.