مرکب زدایی کاغذهای چاپ شده به روش الکتروفتوگرافی

پیام:
چکیده:
مرکب زدایی کاغذهای باطله به روش های گوناگونی صورت می گیرد و تحقیقات درباره روش های جدیدتر نیز در حال انجام است. در چاپ به روش الکتروفتوگرافی (چاپگرهای لیزرجت و دستگاه های فتوکپی) به دلیل آمیخته شدن مرکب با بافت کاغذ در هنگام تثبیت مرکب با کمک حرارت بالا روش های مرکب زدایی سنتی بازدهی کمتری دارند و لازم است از روش های جدیدتر استفاده گردد. مرکب زدایی کاغذهای چاپ شده به روش الکتروفتوگرافی با استفاده از آنزیم ها، پردازش قلیایی، رادیکال های آزاد، پرتوفرابنفش و پردازش فراصوت صورت می گیرد. هدف از این مقاله مروری توضیح این روش ها، مقایسه و بررسی کارایی آن ها می باشد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
15 -24
لینک کوتاه:
magiran.com/p1844037 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.