حل مسائل بهینه سازی غیرخطی از روش بهینه سازی نلدرمید

چکیده:
در این مقاله، یک روش ابتکاری برای حل مسائل بهینه سازی غیرخطی که دارای قیود و تابع هدف محدب هستند طراحی شده است. در این روش، یک تابع هزینه تعریف می گردد، سپس مقادیر متغیرها طوری تعیین می شوند که آن تابع هدف مینیمم شود. جهت ایجاد تابع هزینه مناسب، از شرایط بهینگی K.K.T استفاده شده است. مینیمم سازی تابع هزینه با استفاده از روش بهینه سازی بدون مشتق نلدرمید انجام شده است. کاربردها نشان می دهند کارایی این روش برای مسائل با ابعاد بزرگ مانند R^10 نسبت به روش های مشابه بیشتر است و به کارگیری این روش، آسان تر از روش های مشابه است. توسط مثال هایی کارایی روش توضیح داده شده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1 -10
لینک کوتاه:
magiran.com/p1853836 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.