مروری بر پایداری و روش های تخمین طول عمر امولسیون های انفجاری

پیام:
چکیده:
امولسیون انفجاری دسته ای از امولسیون های آب در روغن با مخلوطی از سوخت و اکسید کننده و اجزاء دیگر می باشد. امولسیون ها نوع جدیدی از مواد منفجره صنعتی می باشند که به دلیل پایداری، ایمنی بالا و عملکرد انفجاری خوب، به عنوان یک منبع انرژی قدرتمند و ارزان در بخش دفاعی و غیردفاعی بویژ در معادن و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از الزامات این ماده منفجره، برخورداری از پایداری مناسب در طول انبارداری در یک بازه یکساله می باشد. عوامل متعددی باعث ایجاد ناپایداری در امولسیون های انفجاری می شوند که از جمله آن می توان به متغیرهای فرآیند تولید و شرایط انبارداری اشاره نمود. از عواقب ناپایداری و پیرشدگی امولسیون های انفجاری کاهش خواص مکانیکی، افت عملکرد و انفجار خودبه خودی خواهد بود. در این مقاله، ضمن معرفی اجمالی امولسیون های انفجاری کاربردهای آن به عوامل موثر بر ناپایداری و عواقب آن پرداخته و در ادامه روش های تخمین طول عمر این دسته از مهمات پرداخته خواهد شد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
55 -66
لینک کوتاه:
magiran.com/p1855625 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!