مروری بر معادلات حالت مواد منفجره نسوخته

پیام:
چکیده:
برای مدل سازی و تحلیل تراک در مواد منفجره، برای بسته شدن دستگاه معادلات حاکم، به معادله حالت مواد نیازمندیم. در بحث مواد پرانرژی، معادله حالت به دودسته معادله حالت محصولات انفجار و مواد اولیه (نسوخته) تقسیم می شود. اغلب متخصصین مدل سازی انفجار با معادله حالت محصولات انفجار آشنایی به نسبت خوبی دارند. ازاین رو در این مقاله به معرفی و بررسی معادلات حالت مواد اولیه پرداخته می شود. ازجمله کاربردهای این معادلات می توان به مدل سازی آغازش و خاموشی موج تراک، انفجار القایی و . . . اشاره نمود. همچنین اطلاعات معادله حالت مواد منفجره نسوخته به صورت خاص برای توصیف انتشار تراک غیر ایده آل و تراک با جبهه خمیده مورداستفاده قرار می گیرد. فرم های معروف معادلات حالت مواد اولیه که در اینجا معرفی و بررسی شده اند عبارت اند از: مای-گرونایزن، مورناقان، بیرچ-مورناقان و رز-وینت.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
67 -73
لینک کوتاه:
magiran.com/p1855631 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!