نگرشی نو در اصل برائت در پرتو گونه های جدید بزه کاری

نویسنده:
چکیده:
آنچه در این مقاله مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته «تحولات اصل برائت در رابطه با گونه های جدید بزه کاری» می باشد.در واقع تحولی که اصل برائت به واسطه ایجاد بزه های جدید با آن روبروست در مواردی مثل جرایم سازمان یافته به طور خاص و موارد دیگری که به آن در ضمن بحث اشاره خواهد شد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.از این رو پس از شناخت معنی و مفهوم لغوی و اصطلاحی اصل برائت و جایگاه آن در حقوق داخلی و حقوق بین الملل در فصول بعدی چرایی تحولات و چالش های تحولات اصل برائت را مورد مطالعه قرار خواهیم داد و در نهایت به شناخت آثار تحولات خواهیم پرداخت.پاسخ به این سوال که طبق الگوهای سیاست جنایی در کشورهای مختلف و اسناد بین المللی فرض بیگناهی یا اماره مجرمیت تقدم دارد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
39 -53
لینک کوتاه:
magiran.com/p1876251 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.