مروری بر کمی سازی جلوه ظاهر بصری

پیام:
چکیده:
زیبایی ظاهر، در کنار ویژگی های یک محصول، بدان مفهوم بخشیده و در ارتباط محصول با مشتری به طور قابل ملاحظه ای موثر است. لذا ابزارها و روش هایی که بتوانند ظاهر محصول را کمی کرده و با پاسخ های انسانی مرتبط سازند همواره مدنظر صنعت و محافل علمی پژوهشی بوده و هستند. در این مقاله قصد داریم تا ضمن تقسیم بندی ظاهر به زیر مجموعه هایی که اندازه گیری ظاهر را تسهیل کرده اند به دیدگاه هایی که سعی در کمی کردن درک انسانی از ویژگی های ظاهری دارند، بپردازیم. در این راستا به اهمیت ظاهر در مهندسی کانسی به عنوان ابزاری جهت ارتباط توقعات مدنظر مشتری از محصولات با پارامتر های طراحی معتبر اشاره شده و همچنین از کمیت سنجی نرم به عنوان یک روش، برای اندازه گیری ظاهر و اندازه گیری عینی ویژگی های معین ادراکی در حوزه حواس پنج گانه استفاده خواهد شد. نتایج حاکی از موثر بودن جلوه ظاهری کل در مهندسی کانسی و کارآمد بودن ابزار کمیت سنجی نرم در اندازه گیری آن می باشد که این موضوع توسط محققین مختلفی با تقسیم بندی جلوه ظاهری کل به زیر مجموعه های آن مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحه:
135
لینک کوتاه:
magiran.com/p1877302 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.