ارائه مدلی برای تعیین شایستگی تامین کنندگان در فرآیند حراج معکوس با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و معیار کیفیت محصول

پیام:
چکیده:
طی دهه گذشته، مدیریت زنجیره تامین به هدفی راهبردی برای سازمان‏های پیشرو در تولید تبدیل شده است. علت این مسئله تغییرات سریع در محیط عملیاتی این شرکت‏ها، سطح بالای جهانی شدن بازار آنها و افزایش رو به رشد تقاضای مشتریان برای دریافت خدمات بیشتر و باکیفیت بهتر است. از میان فعالیت‏های این حوزه، مدیریت تامین و منبع یابی توانسته تغییرات قابل توجهی را در بسیاری از شرکت‏ها ایجاد کند. به طورکلی یکی از متداول‏ترین روش‏های منبع یابی و تامین کالا حراج معکوس است. در این مقاله با استفاده از برنامه‏ریزی دوسطحی و تحلیل پوششی داده‏ها فرآیند حراج معکوس برای انتخاب تامین کنندگان طراحی شده است. معیار کیفیت محصول ارائه شده توسط
تامین کننده در حراج معکوس به عنوان عاملی مهم در انتخاب تامین کنندگان در نظر گرفته شده است. سپس مدل ارائه شده با استفاده از یک روش ابتکاری بر مبنای شمارش تمامی حالات، حل شده و با استفاده از یک مطالعه عددی صحت و درستی مدل و روش حل ارائه شده موردبررسی قرار گرفته است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحه:
69
لینک کوتاه:
magiran.com/p1885777 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!