فعالیت ضد باکتریایی رزین و بره موم صنوبر Populus deltoides

پیام:
چکیده:
بره موم ترکیبی است که، زنبور عسل با جمع آوری رزین درختان و اختلاط آن با موم تولید می کند. این ماده خمیری شکل به دلیل دارا بودن فنل و فلاونوئید یکی از قوی ترین مواد طبیعی با خاصیت ضد باکتریایی است، که زنبور عسل توسط آن از کندو در برابر مهاجمان محافظت می کند. هدف از این مطالعه، بررسی خاصیت ترکیبات شیمیایی و ضد باکتریایی رزین درخت صنوبر و بره موم (تولید شده توسط زنبور عسل) آن است. در این مطالعه، اثر عصاره های اتانولی و اتیل استاتی بره موم و رزین بر روی سه باکتری بیماری زای انسانی و دو باکتری بیماری زای گیاهی بررسی شده است. فعالیت ضد باکتریایی عصاره ها توسط روش چاهک سنجیده شد. ترکیبات عصاره به صورت کیفی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که عصاره های اتانولی و اتیل استاتی بره موم و رزین، دارای فعالیت ضد باکتریایی بر ضد باکتری های بیماری زای گیاهی و انسانی می باشند، هرچند عصاره رزین فعالیت ضد میکروبی بیشتری نسبت به عصاره بره موم نشان داد. از طرف دیگر باکتری های بیماری زای گیاهی حساسیت بیشتری نسبت به باکتری های بیماری زای انسانی در مقابل عصاره ها از خود نشان دادند. این اولین گزارش از خاصیت ضد باکتریایی، بره موم و رزین صنوبر بر روی باکتری های بیماری زای گیاهی در ایران است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
398 -408
لینک کوتاه:
magiran.com/p1886938 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!