یک سامانه توصیه‎گر ترکیبی با استفاده از اعتماد و خوشه‎بندی دوجهته به‎منظور افزایش کارایی پالایش‎گروهی

چکیده:
موفقیت سامانه‎های تجارت‎ الکترونیکی و تراکنش‎های کسب‎وکار برخط، به‎طور قابل توجهی وابسته به طراحی مؤثر سازوکار توصیه محصولات است. فراهم‎کردن توصیه‎های باکیفیت برای سامانه‎های تجارت ‎الکترونیکی بسیار مهم است تا بدین‎ترتیب به کاربران در تصمیم‎گیری مؤثر میان انتخاب‎های متعدد کمک کند. پالایش‎گروهی یک روش برای تولید توصیه‎ها بر اساس رتبه‎های کاربران مشابه است که به‎صورت وسیعی مورد قبول واقع شده است. این روش دارای چندین مشکل ذاتی مانند کم‎پشتی داده‎ها، شروع سرد و مقیاس‎پذیری است. حل این مشکلات و بهبود کارایی پالایش‎گروهی از چالش‎های مطرح در این زمینه است. در این مقاله یک سامانه ترکیبی جدید که شبکه اعتماد و خوشه‎بندی دوجهته را برای افزایش کارایی پالایش‎گروهی به کار می‎بندد، پیشنهاد شده است. نتایج تجربی بر روی زیرمجموعه‎ای از مجموعه‎داده‎های epinions، اثربخشی و کارایی سامانه پیشنهادی در مقابل روش‎های پالایش‎ گروهی مبتنی بر کاربر و پالایش‎ گروهی ترکیبی با اعتماد را تایید می‎کند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
119 -132
لینک کوتاه:
magiran.com/p1889218 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.