مروری بر فرایند شکل دهی تدریجی

پیام:
چکیده:
شکل دهی تدریجی، فرآیندی نوین، کم هزینه و انعطاف پذیر برای شکل دهی ورق محسوب می شود. با توجه به زمان زیاد این فرایند، استفاده از این روش برای فرم دهی قطعات در حجم تولید کم و ساخت نمونه ای قطعات مناسب است. فرایند شکل دهی تدریجی از لحاظ تجهیزات اولیه فرایندی کم هزینه است. اجزاء مورد نیاز برای شکل دهی یک ابزار نیم کروی، یک فیکسچر و یک دستگاه کنترل عددی است. برای تولید یک محصول با خواص مطلوب و عملکرد مناسب با کمترین هزینه، تعیین میزان بهینه ای برای پارامترهای فرآیند بسیار ضروری است. هدف از ارائه این مقاله بررسی وضعیت کنونی فرایند شکل دهی تدریجی با توجه به قابلیت های فنی و محدودیت های خاص این فرایند است. در این مقاله بیشترین تمرکز بر روی تاثیر پارامترهای فرایند شکل دهی تدریجی بر مقدار شکل پذیری، تغییر شکل و مکانیزم های شکست، برگشت فنری، کیفیت سطح و نیرو شکل دهی برای به دست آوردن بهینه ترین مقدار برای هر پارامترها در فرایند شکل دهی تدریجی است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
22 -39
لینک کوتاه:
magiran.com/p1902400 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!