مدلسازی میزان شدت تابش خورشید شهرستان ساوه

پیام:
چکیده:
تشعشعات خورشید دارای توان بسیار بالایی است که این مقدار انرژی چندین هزار برابر مصرف جهانی است و همین مسئله توجه محققان برای بهره برداری از این حجم بالای انرژی به منظور برطرف کردن نیاز روز افزون مصرف جهانی را به خود معطوف کرده است در این تحقیق به کمک داده های تابش ایستگاه هواشناسی ساوه در دوره آماری سه ساله از سال 1393-1390 نسبت به یافتن مدل مناسب برآورد شدت تابش خورشیدی رسیده به سطح از روی آمار ساعات آفتابی اقدام شده است. همچنین نتایج بدست آمده را بصورت نمودارهای آماری مورد بررسی قرار گرفته است. لذا داده های خورشیدی را با نزدیک ترین ایستگاه هواشناسی منطقه نیز مورد بررسی قرار دادیم.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
26 -34
لینک کوتاه:
magiran.com/p1909205 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.