ارایه یک روش جدید انتشار داده ها با حفظ محرمانگی با هدف بهبود دقت طبقه بندی روی داده های گمنام

پیام:
چکیده:
با توسعه روزافزون خدمات دولت الکترونیکی، اطلاعات شخصی افراد در قالب پایگاه های داده در دستگاه ها و ارگان های دولتی و خصوصی ذخیره شده است. در بسیاری از موارد برای پردازش و استخراج دانش از این منابع داده بزرگ و با ارزش، نیاز به انتشار منابع داده و در اختیار گذاشتن اطلاعات به سایر نهادها و شرکت ها پدید می آید که این امر موجب ایجاد چالش های امنیتی در نقض حریم خصوصی افراد می شود. در این مقاله ضمن بررسی کامل پیشینه پژوهش، حفظ محرمانگی در انتشار داده ها، یک روش کارآمد برای گمنام سازی ارائه می شود که هدف آن حفظ دقت طبقه بندی روی داده های گمنام است. این روش با بهره گیری از درخت تصمیم از انتشار اطلاعاتی که تاثیر کمی بر سودمندی داده های خروجی دارد و حذف آن ها موجب تامین محرمانگی می شود، جلوگیری می کند. یکی از چالش های طرح هایی که از عمل گر گمنام سازی عمومی سازی استفاده می کنند، نیازمندی به ساخت درخت طبقه بندی برای هر شبه شناسه است که بیش تر به صورت خودکار صورت می گرفت. در طرح پیشنهادی نیازی به ساخت درخت طبقه بندی نیست. نتایج شبیه سازی و ارزیابی های انجام شده نشان می دهد، میان دقت الگوریتم های طبقه بندی که روی مجموعه داده استاندارد گمنام شده توسط این روش و مجموعه داده اولیه آموزش دیده اند، تفاوت اندکی وجود دارد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
31 -46
لینک کوتاه:
magiran.com/p1919847 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.