آیا روش ساده، سریع و مقرون به صرفه تری برای استخراج ترانس- ترانس موکونیک اسید به عنوان متابولیت بنزن وجود دارد؟

پیام:
چکیده:
مقدمه
در بین هیدروکربن های آروماتیک، بنزن به عنوان ماده سرطان زایی که بیشترین خطر را برای سلامتی دارد، شناخته شده است. ترانس، ترانس موکونیک اسید (trans, trans-muconic acid یا t, t-MA) محصول غیر سمی متابولیسم بنزن می باشد. هدف از انجام مطالعه حاضر، انتخاب روشی ساده، سریع و مقرون به صرفه برای تشخیص و استخراج t, t-MA بود.
روش ها
در این مطالعه مروری، روش های موجود برای استخراج t, t-MA در ادرار بررسی و در نهایت، روش دقیق و مقرون به صرفه تری پیشنهاد گردید.
یافته ها
با مرور متون مربوط، چهار روش Solid-phase extraction (SPE) ، Liquid-liquid extraction (LLE) ، Molecularly imprinted solid-phase extraction (MISPE) و Dispersive liquid-liquid micro-extraction (DLLME) برای استخراج t, t-MA یافت گردید.
نتیجه گیری
با مرور مزایا و معایب روش های مذکور، می توان به این نتیجه رسید که روش DLLME با ریکاوری بالا و کاربرد آسان، روش بهتری برای تشخیص t, t-MA در ادرار می باشد.
نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
279 -284
لینک کوتاه:
magiran.com/p1927014 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.