پوشش های مبتنی بر ایروژل به عنوان عایق هایی نو در ساختمان ها

پیام:
چکیده:
بخش ساختمان سهم عمده ای از مصرف انرژی در جهان را به خود اختصاص داده است. کاهش اتلافهای حرارتی از ساختمان می تواند در کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها سهم بسزایی داشته باشد و این امر با عایق سازی موثر ساختمان ها میسر می شود. در این مورد، مواد عایق حرارتی شامل ایروژل ها توجه زیادی به خود جلب کرده است. مطالعات مختلفی در زمینه ساخت پوشش های عایق با افزودن ایروژل برای کاربرد روی دیوار و بهره مندی از مزایای حرارتی، صوتی و گرمایی- رطوبتی آنها انجام شده است. در این مقاله تحقیقات انجام شده روی این پوشش های عایق جالب که می توانند بر سطوح داخلی و خارجی دیوارها در ساختمان ها نصب شوند، مرور شده و نتایج مربوط به عملکرد آنها در مقایسه با پوشش های مرسوم ارائه شده است. از لحاظ معیارهای عملکرد بررسی شده، پوشش های ایروژلی نتایج بسیار مطلوبتر و جذابتری نسبت به پوشش های معمولی نشان داده اند.
زبان:
فارسی
صفحه:
76
لینک کوتاه:
magiran.com/p1934488 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!