یک طرحSPHF و پروتکلPAKEبراساس حلقه ها روی مشبکه های ایده آل

پیام:
چکیده:
توابع چکیده سازی تصویری هموارSPHF به عنوان الگوی خاصی از سامانه های اثبات هیچ - آگاهی، ابزارهای پایه ای برای ساخت بسیاری از طرح ها و پروتکل های کارا هستند. به عنوان یک کاربرد ازSPHFها، پروتکل تبادل کلید احراز اصالت شده مبتنی بر کلمه عبورPAKE یک حوزه تحقیقاتی در سال های اخیر شده است. در سال 2009 میلادیKatz وVaikuntanathan اولین SPHF مبتنی بر مشبکه ها را براساس مسئله LWEارائه دادند. در این مقاله، یک خانواده از توابع چکیده سازی تصویری هموار کارا و مبتنی بر حلقه ها را Ring-SPHF براساس سامانه رمزنگاری طرح دوگان و مسئله Ring-LWE پیشنهاد داده می شود. به علاوه، براساس Ring-LWE پیشنهادی، یک پروتکل تبادل کلید احراز اصالت شده مبتنی بر کلمه عبور کارا Ring-PAKE روی حلقه ها ارائه می شود که امنیت آن وابسته به فرضیات مسائل مشبکه های ایده آل است
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
75 -85
لینک کوتاه:
magiran.com/p1939375 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.