تولید رویان از طریق بالغ کردن،لقاح و کشت برون تنی تخمک ها طی سه مرحله IVM ، IVF و IVC

پیام:
چکیده:
امروزه تولید رویان در حیوانات مزرعه ای از طریق سوپراوولاسیون حیوانات ماده برتر و یا از طریق بالغ کردن، لقاح و کشت برون تنی تخمک ها طی سه مرحله IVM، IVF و IVC انجام می شود. مشخص شده است که انتقال رویان در مراحل ابتدایی تشکیل، یعنی قبل از تشکیل بلاستوسیست، منجر به خارج شدن آن از رحم به داخل واژن دام می شود. در انسان تمام تلاش های ابتدایی به منظور رسیدن به مرحله بلاستوسیست با بهره گرفتن از محیط های کشت کلاسیک، با شکست مواجه شد. شرایط پویای موجود در درون بدن موجودات زنده به گونه ای است که معمولا امکان بازسازی آن در محیط های کشت تعریف شده و در شرایط برون تنی به طور بهینه فراهم نمی شود. با انجماد و نگهداری موفقیت آمیز اووسیت، نه تنها می توان گامت حیوانی را که به طور غیر منتظره یا بر اثر تصادف می میرد، نجات داد، بلکه سبب افزایش مواد اولیه برای تحقیقات بنیادی می شود.
کلیدواژگان:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
129 -138
لینک کوتاه:
magiran.com/p1939871 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.