بررسی حملات امنیتی شاخص در سامانه های کنترل صنعتی: از سال 2000 تا کنون

چکیده:
استفاده گسترده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در سامانه های کنترل صنعتی، این سامانه ها را در معرض حملات سایبری قرار داده است. با توجه به این که قدم نخست در ارائه راه حل امنیتی، شناخت تهدیدها و آسیب پذیری های یک سامانه است، در این مقاله مروری کلی بر امنیت سامانه های کنترل صنعتی و تبیین حملات سایبری از گذشته تا به حال خواهیم داشت. در راستای ارزیابی بهتر ریسک در حملات، در این مقاله ملاک های هدف حمله، منطقه حمله، روش و تاثیر حمله را بررسی کرده و در تحلیل امنیتی سایبری مرتبط با زیرساخت های حیاتی و سامانه های اسکادا، این حوادث را بر مبنای پارامترهای یادشده نمایه سازی می کنیم. این نمایه سازی، دید روشنی از مهم ترین حوادث امنیتی مطرح در سامانه های اسکادا فراهم کرده و در تببین راه برد های مناسب جهت پیش گیری و مقابله با حملات امنیتی، مفید واقع خواهد شد.
زبان:
فارسی
صفحات:
67 -85
لینک کوتاه:
magiran.com/p1944752 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!