چرا پلیس و امور پلیسی به سیستم اطلاعاتی جغرافیایی نیاز دارند: یک نگاه اجمالی

نویسنده:
پیام:
مترجم:
خدر فرجی راد، یحیی میرشکاران
چکیده:

این مقاله به دنبال ارائه حوزه های اصلی کاربرد سیستم های اطلاعات جغرافیایی در ادارات پلیس و عملیات های پلیسی به ویژه در ایالات متحده آمریکا است. مقاله با مرور تکامل تاریخی کاربردهای GIS در اجرای قانون از یک ابزار کامپیوتری نمایش نقشه ای جرم به یک ابزار پیشرفته تحلیل فضایی و ادغام آن در عملیات ها و امور پلیسی شروع می شود. شش حوزه اصلی کابرد GIS در امور پلیسی با مطالعات موردی به هدف نشان دادن ارزش GIS به عنوان ابزارهای زیر مورد بحث قرار می گیرند 1) GIS به عنوان شریکی برای افسران اجرایی، 2) GIS به عنوان ابزار بررسی و پیشگیری از جرم، 3) GIS به عنوان ابزار اجرا و ارزیابی سیاست ها، 4) GIS به عنوان ابزار برنامه ریزی نیروی پلیس، 5) GIS به عنوان ابزاری برای آزمون نظریه های جرم، و 6) GIS به عنوان یک ابزار ارتباطی. مقاله با دورنمایی از برخی روندهای در حال ظهور خاتمه می یابد.

زبان:
فارسی
صفحات:
135 -163
لینک کوتاه:
magiran.com/p1947151 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.