آینده ی ویدیوی اخبار آنلاین

پیام:
مترجم:
مجید سعادتی
چکیده:
چند سال اخیر شاهد انفجار ویدیو آنلاین بوده ایم که با پیشرفت های فنی به وجود آمده اند ، و از قالب های ارائه ای مانند فیس بوک شروع کرده اند و از طریق شرکت های رسانه ای در شکل های داستانی{داستان سرایی} بصری جدید سرمایه گذاری شده اند . ولی مصرف کنندگان تا کجا دنبال ویدیوهای جدید می روند؟  یافته های گزارش موسسه ی رویترز که ماحصل بیش از 30 مصاحبه از سازمان های خبری در سراسر اروپا و آمریکای شمالی است در خصوص سوال مذکور به شرح ذیل است:• تا اینجا ، به نظر می رسد رشد ویدیوهای خبری آنلاین به طور وسیعی وابسته به تکنولوژی ، قالب ارائه (platforms) ، و ناشران بوده است تا تقاضای شدید مصرف کنندگان. • یافته ها حاکی از آن است که کاربران وب سایت ها به خصوص نسبت به اخبار ویدیو آنلاین، بطور میانگین فقط حدود 5/2 درصد، میانگین زمان بازدیدی خود را صرف دیدن صفحات ویدیویی می کنند. (در میان 30 سایت اخبار آنلاین ) و 5/97 درصد، از زمان بازدیدکنندگان همچنان به متن ها سپری می شود. حدود 75 درصد پاسخ دهندگان (از 26 کشور) در پاسخ به پژوهش موسسه ی رویترز گفتند که: آن ها فقط گاه وبیگاه (و شاید هرگز) از اخبار ویدیویی آنلاین استفاده می کنند.
کلیدواژگان:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
129 -144
لینک کوتاه:
magiran.com/p1947370 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!