بررسی و تحلیل مهریه دختران پیامبر (ص)

پیام:
چکیده:
تشکیل خانواده در سیره پیامبر(ص) مبتنی بر سادگی و به دور از تشریفات بوده است و آن حضرت همواره بر سبک بودن میزان مهریه تاکید می نموده اند، نگارنده در تحلیل مهریه دختران پیامبر (ص) با روش توصیفی - تحلیلی و با رویکرد تاریخی - روایی به این نتیجه دست یافته است که مهریه دختران پیامبر (ص) از میزان 500 درهم فراتر نرفته است و آن حضرت سعی بر آن داشت تا با برقراری مهریه مشخص برای دخترانش، میزان مهریه را در بین امت اسلامی الگو سازی کند. ضمن آنکه هیچ گاه این سنت را به دیگران تحمیل نکرد و مقدار و نوع آن را به عهده خودشان گذاشت.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
73 -101
لینک کوتاه:
magiran.com/p1947827 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.