چه زمانی بیمه درمان در کاهش هزینه کمرشکن سلامت موثر است؟

پیام:
چکیده:

هدف این مقاله بررسی نتایج تجربی متناقض در رابطه با اثر بیمه درمانی در کاهش خطر ابتلا به هزینه کمرشکن سلامت است. طیف گسترده ای از عوامل موثر بر ریسک ابتلا به هزینه کمرشکن سلامت در بیماران بستری شده در بیمارستان های تهران بررسی شده است. ما بیمارستان ها را به پنج گروه از بیمارستان‌های خصوصی تا بیمارستان‌های خیریه تقسیم کردیم. داده های استفاده شده در این مقاله ازمرحله دوم طرح سنجش عدالت در سلامت شهر تهران استخراج شده است. عوامل تعیین کننده هزینه کمرشکن سلامت با استفاده از رگرسیون لجیت مشخص شدند. نتایج ما نشان می دهد که تاثیر قابل توجه بیمه سلامت در داده های جمع آوری شده منحصر به تاثیر آن در کاهش هزینه کمرشکن سلامت در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی است. بیمه شدگان این سازمان، نسبت بیشتری از حقوق و دستمزد خود را برای بیمه درمان می‌پردازند و در بیمارستانهای سازمانی به صورت رایگان پذیرش می‌شوند. این نتیجه، سوگیری ذاتی در جمع پذیری را نشان می دهد و از ساز و کارهای پیش پرداخت حمایت می‌کند. یافته های ما نشان می‌دهد که هزینه کمرشکن سلامت به بیمارستان های انتخاب شده توسط افراد بستگی دارد و این بیمارستانها باید متناسب با پوشش بیمه های درمانی افراد و شرایط اجتماعی-اقتصادی آنها انتخاب شوند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
239 -254
لینک کوتاه:
magiran.com/p1959720 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!