استراتژی کنترلی نوین در سیستمهای انرژی ترکیبی بادی-خورشیدی برمبنای تعیین محدوده های بهینه شارژ و دشارژ باتری ها در بازه های زمانی مختلف

پیام:
چکیده:

بهره برداری بهینه از سیستم های انرژی ترکیبی با در نظر گرفتن اهداف مختلفی نظیر هزینه بهره برداری، میزان آلودگی و استفاده گسترده از منابع تجدید پذیر در این حوزه، موردتوجه بسیاری از جوامع پیشرفته قرارگرفته است. در این مقاله، سعی شده است که با ارائه یک ایده مدیریت توان به منظور بهره برداری مناسب از باتری و دیزل ژنراتور اهداف اقتصادی، آلودگی و افزایش قابلیت اطمینان به طور همزمان بهبود یابند. ابتدا ظرفیت اجزای سیستم در نرم افزار HOMER بهینه سازی می شود. سپس با در نظر گرفتن هزینه های سیستم و هزینه ناشی از جریمه خاموشی ظرفیت دیزل ژنراتور با استفاده از الگوریتم ازدحام ذرات بهینه سازی شده است. در استراتژی کنترلی ارائه شده، با توجه به تولید ومصرف متغیر و نامتناسب در سیستمهای هایبریدی، بجای استفاده از حد پایین و بالای ثابت میزان شارژ در طول شبانه روز، از حدود متغیر برای ساعت مختلف شبانه روز استفاده شده است. نتایج حاکی از موثر بودن ایده مدیریت توان در کاهش هزینه تولید برق، قابلیت اطمینان و مسائل زیست محیطی است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
163 -173
لینک کوتاه:
magiran.com/p1959760 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.