تحلیل جریان ناپایا حول یک ایرفویل توربین باد نوسانی توسط کد متن باز OpenFOAM

پیام:
چکیده:
در این مطالعه عددی با استفاده از کد متن باز OpenFOAM، جریان هوای دو بعدی بر روی یک ایرفویل توربین باد در دوحالت ثابت و نوسانی با عدد رینولدز متوسط 400000 بررسی شده است . پره های توربین باد به علت جریان ناپایای اطراف آن در معرض حرکت های نوسانی مختلفی قرار می گیرند که حرکت پیچشی سینوسی به عنوان یکی از حرکت های پایه نیازمند بررسی دقیق می باشد تا از ایجاد بارهای وارده ناشی از پدیده واماندگی دینامیکی بر پره های توربین باد جلوگیری شود. هدف این مقاله، افزایش دقت در پیش بینی و تحلیل پیرامون پدیده های ناپایای بوجود آمده در حرکت پیچشی یک ایرفویل NACA سری 6 توربین باد در نواحی نزدیک و بعد از واماندگی استاتیکی می باشد. جهت اعتبارسنجی نتایج عددی، از داده های تجربی موجود که در اختیار نویسندگان می باشد استفاده شده است. با توجه به نتایج بدست آمده مشاهده می شود که شبیه سازی عددی با مدل سازی آشفتگی به روش k-ω-SST با تصحیح گر رینولدز پایین، دقت بالایی را در ثبت پدیده های فیزیکی موجود و درنتیجه در تخمین ضرایب آیرودینامیکی و ضریب فشار حول ایرفویل نوسانی در نواحی مختلف فراهم می آورد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
329 -338
لینک کوتاه:
magiran.com/p1960158 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.