نقدی بر ویراست «حاشیه مل شمسا گیلانی بر تعلیقه خفری بر الهیات شرح تجرید در مباحث قدرت و علم الهی»

چکیده:
به تازگی ویراستی آشفته و مغلوط از حاشیه ما شمسا گیلانی بر تعلیقه خفری بر الهیات شرح تجرید قوشچی از سوی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و در ضمن سلسله منشورات «همایش مکتب فلسفی اصفهان » انتشار یافته است که تنها بخش مختص به مباحث قدرت و علم الهی از این اثر را شامل می شود. مقاله پیش رو با برشماری برخی از نادرستی ها و نابسامان یهای بسیار این تصحیح از جمله: ) 1( خطاهای حرو فنگاشتی، ) 2( ضبط های نادرست، ) 3( استفاده ناصحیح از علائم ویرایشی، ) 4( تقطیع ها و بندبند یهای غلط، ) 5( عدم تنظیم و ارائه ارجاعات لازم و ) 6( افتادگ یهای خرد و کلان، به نقد این ویراست پرداخته است. یادآوری این خطاها نشان می دهد که ویراست یادشده فاقد فائده و اعتبار مورد انتظار است و حاشیه ما شمسا گیلانی بر تعلیقات خفری باید از نو به نحو کامل و استوار تصحیح و منتشر شود.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
47 -60
لینک کوتاه:
magiran.com/p1964862 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!